Centrum przetwarzania danych

Usługa w chmurze MasterCloud jest realizowana w centrach przetwarzania danych MasterDC na odpowiednio dostosowanym sprzęcie i przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo

Lokalizacje centrów przetwarzania danych są monitorowane 24 godziny na dobę, a wszystkie wydarzenia są rejestrowane przez kamery wideo. Ochronę przed wyłączeniami energii zapewnia kilka transformatorów oraz kilka źródeł energii elektrycznej. Chłodzenie zapewniają chłodnice ze sprężarkami charakteryzujące się kilkoma niezależnymi obwodami chłodzenia, występujące w konfiguracji co najmniej N+1. Lokalizacje są chronione przed pożarem przy użyciu automatycznego, ekologicznego systemu gaszenia gazem FM 200.

Łączność

Sieć główna oparta jest na technologii 10GE (10 Gbit Ethernet); połączenia wykonane są przy zastosowaniu jednej lub kilku linii 10GE. Łączność tranzytową zapewniają sieci Tiscali, Telia, DialTelecom oraz Cogent.


DELL & Intel

Partnerem i wyłącznym dostawcą sprzętu dla platformy MasterCloud jest firma Dell, wiodący producent serwerów i technologii. Stosowane są serwery Power Edge z pamięcią RAM o pojemności 192 GB, 2 portami 10GE oraz redundantnymi składnikami, przełączniki Dell Power Connect dla łączności w standardzie Ethernet 10 Gbit/s oraz zwirtualizowana pamięć masowa w postaci macierzy dyskowych EqualLogic PS. Serwer w chmurze oparta jest na markowej platformie głównego producenta technologii i serwerów. Dzięki zaawansowanej technologii firmy Dell Twój serwer wirtualny zadziwi Cię swoją szybkością. 13. generacja serwerów Dell jest wyposażona w wydajne procesory Intel Xeon E5 v3 oraz dyski SDD Intel S3500. Ta innowacyjna seria procesorów charakteryzuje się architekturą 22 nm i tranzystorami 3D, które są stale ładowane podczas ciągłego działania.


Platforma OpenVZ

Platforma wirtualizacji stworzona wyłącznie dla systemów operacyjnych Linux. Popularna ze względu na swoją łatwość użytkowania i dogodną ceny, szczególnie dla projektów studenckich i start-upów. Technicznie rzecz biorąc, OpenVZ jest platformą, która pozwala uruchamiać te same aplikacje co standardowy serwer Linux z wyjątkiem tych, które mają pośredni dostęp do urządzenia. System operacyjny Windows nie jest wspierany na tej platformie.

Radware

Ta usługa może obejmować również dodatkowo ochronę sieciową przed atakami DoS i DDoS. Wybrane rozwiązanie w postaci sprzętu Radware DefensePro x420 pozwala filtrować ataki do 40 Gb/s. Dzięki behawioralnej analizie danych technologia Radware DefensePro jest dużo bardziej wydajna i zapewnia ochronę przed atakami, których nie wykrywają inne systemy.


Interfejs użytkownika

Klienci mają do dyspozycji interfejs umożliwiający użytkownikom dostęp do aplikacji i łatwe konfigurowanie serwera wirtualnego. System informatyczny zaprojektowany specjalnie dla platformy MasterCloud łączy w sobie zarządzanie serwerem oraz różne inne podstawowe funkcje, na przykład związane z rachunkowością i statystykami obciążenia. Dołączone zrzuty ekranu pokazują, jak wygląda interfejs do administrowania.